Kontakta oss

KONTAKTUPPGIFTER

Oy RL-TRANS Ab
Eteläinen Lapväärtintie 330
64300 Lapväärtti
FINLAND

Tel: +358 207 660 600
Fax: +358 207 660 601
E-post: rl@rltrans.fi

TRANSPORTBESTÄLLNINGAR

Transportbeställningar: transports@rltrans.fi  
Förfrågningar om försäljning och offerter:  +358 207 660 613 
24h kontakt vid nödsituationer: +358 (0)207 660 611 

E-FAKTURERING

Adress för e-fakturor: 003706857910 
Operatörskod: 003721291126 
Operatör: Maventa

E-POST-FAKTUROR

PDF-fakturor och bilagor kan sändas till: 

FÖRETAGSADMINISTRATION

Mikael Lindedahl

VERKSTÄLLANDE DIREKTÖR
+358 40 556 7510
mikael.lindedahl@rltrans.fi

Andreas Lindedahl

MARKNADS- & FÖRSÄLJNINGSCHEF
+358 207 660 613
andreas.lindedahl@rltrans.fi

Matts Lindedahl

TRANSPORTCHEF
+358 207 660 611
matts.lindedahl@rltrans.fi

ULF Lindedahl

SERVICECHEF
+358 207 660 612
ulf.lindedahl@rltrans.fi

Mathias Lindedahl

ICT-CHEF
+358 207 660 603
mathias.lindedahl@rltrans.fi

Jarno Jokela

KVALITETS- & LOGISTIKCHEF
+358 207 660 693
jarno.jokela@rltrans.fi

BULKLOGISTIK

Tapani Raiskinmäki

LOGISTIKPLANERARE / FINLAND
+358 207 660 602
tapani.raiskinmaki@rltrans.fi

Tony Lehto

LOGISTIKPLANERARE / NORDICS
+358 207 660 604
tony.lehto@rltrans.fi

Harri Vanne

LOGISTIKPLANERARE / EUROPE & NORDICS
+358 207 660 660
harri.vanne@rltrans.fi

Aapo Repo

LOGISTIKPLANERARE / EUROPE & NORDICS
+358 207 660 618
aapo.repo@rltrans.fi

Erika Rajasalo

LOGISTIKPLANERARE / LAGERHÅLLNING
+358 207 660 624
erika.rajasalo@rltrans.fi

Robert Quakatz

LOGISTIKPLANERARE / CENTRAL EUROPE
+49 (0) 151 407 23 828
robert.quakatz@rltrans.fi

Olli Nuuttila

GASLOGISTIKOPERATÖR
+358 207 660 615
olli.nuuttila@rltrans.fi

Teemu Saarinen

BULKTERMINALOPERATÖR
+358 40 195 2231
teemu.saarinen@rltrans.fi

KONTORSADMINISTRATION

Pernilla Lindedahl

KONTORSCHEF
+358 207 660 616
pernilla.lindedahl@rltrans.fi

Madeleine Teir Hinders

FÖRSÄLJNINGSASSISTENT
+358 207 660 608
madeleine.teir.hinders@rltrans.fi

Lynn Vikstrand

FÖRSÄLJNINGSASSISTENT
+358 207 660 619
lynn.vikstrand@rltrans.fi

Jennica Lindedahl

VERKSAMHETSADMINISTRATÖR
+358 207 660 600
jennica.lindedahl@rltrans.fi

Heidi Lillandt

PERSONALADMINISTRATOR
+358 207 660 617
heidi.lillandt@rltrans.fi

Carmela Kärr

KONTORSASSISTENT
+358 207 660 605
carmela.karr@rltrans.fi

Ann-Christin Lindedahl

KONTORSASSISTENT
+358 207 660 600
aclindedahl@rltrans.fi

RL-TRANS BaltikUM

Mare Lokk

VERKSAMHETSADMINISTRATÖR
+372 664 5133
mare.lokk@rltrans.fi

Koit Pärna

LOGISTIKPLANERARE / BALTICS
+372 517 2197
koit.parna@rltrans.fi

Evgeny Smirnov

LOGISTIKPLANERARE / BALTICS
+372 5669 3986
evgeny.smirnov@rltrans.fi

Avelii Tiimann

LOGISTIKPLANERARE / BALTICS
+372 5678 2805
avelii.tiimann@rltrans.fi

Kaarel Sultangirejev

LOGISTIKPLANERARE / BALTICS
+372 555 13 224
kaarel.sultangirejev@rltrans.fi

Verksamhetsplatser

Huvudkontor

Eteläinen Lapväärtintie 330
FI-64300 Lapväärtti
FINLAND

Helsinki Kontor

Rahtarinkatu 1
FI-00980 Helsinki
FINLAND

RL-TRANS Baltikum Kontor

Lille 13
EE-10614 Tallinn
ESTONIA

Rostock Kontor

Am Seehafen 7
DE-18147 Rostock
GERMANY

Vasa Kontor

Pitkäkatu 34 B
FI-65100 Vaasa
FINLAND

Kokemäki Kontor

Viinikantie 1
FI-32800 Kokemäki
FINLAND